Çanakkale ruhunu sahneye taşıdılar

Çanakkale'de 109 yıl önce ortaya konulan kahramanlık destanı, Çanakkale'nin gizli kahramanları adlı tiyatro Malatya'da Fırat İlkokulu öğrencileri tarafından sahneye taşındı.

Çanakkale'de 109 yıl önce ortaya konulan kahramanlık destanı, Çanakkale’nin gizli kahramanları adlı tiyatro Malatya’da Fırat İlkokulu öğrencileri tarafından  sahneye taşındı.

 

Malatya’da Fırat İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından Anadolu'nun topyekün mücadelesiyle elde edilen Çanakkale Zaferi'ni anlatmak için zaferin hikayesini bir tiyatro oyununa dönüştürdü.  Ciddi hazırlıklar yapılarak sahnelenen tiyatro gösterisi ve değişik etkinlikler büyük beğeni topladı.

Okulda  bir çok öğrencin sahne aldığı tiyatro gösterisi o dönemin ruhunun anlatılması ve yaşatılması için, zaferin 109. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bugün okulda öğrenci ve velilerin katılımıyla sahnelendi.

Fırat ilk öğretim okulu müdürü, Nurettin ŞAVUR; program sonunda yaptığı konuşmada etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencilere çok teşekkür ettiğini ifade ederek, Çanakkale ruhunda, Anadolu'daki tüm insanlar bulundu, "7'den 70'e herkes bu savaşta rol aldı. Çok kolay olmadı bu oyunu hazırlamak ama Çanakkale o kadar anlamlı ve kıymetli bir savaşımız ki çocuklarımıza o ruhu anlattıktan sonra rollerini anlatmaya gerek kalmadan kendileri canlandırdı." diye konuştu. Program sonunda sahne alan öğrencilere başarı belgelerini tek tek takdim eden okul müdürü Şavur bu tür etkinlerimiz sürekli devam edecek dedi.

Bakmadan Geçme