İl başkanı Yıldız Herkesle kucaklaşmaya hazırım

Milletvekili adayı olmak üzere CHP İl Başkanlığı görevinden istifa eden Enver Kiraz, genel merkez tarafından İl Başkanlığına atanan Barış Yıldız'a görevi teslim etti.

Milletvekili adayı olmak üzere CHP İl Başkanlığı görevinden istifa eden Enver Kiraz, genel merkez tarafından İl Başkanlığına atanan Barış Yıldız'a görevi teslim etti.

Parti İl Merkezinde düzenlenen devir teslim töreninde konuşan eski başkan Kiraz, "İl başkanlığı görevinden 20 gün önce istifa ettim. Bu 20 günlük süre içerisinde çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Her gün sahada olduk. Bugün 11 yıldır devam ettiğim il başkanlığı görevini teslim etmek için bir aradayız. Ben bugün buradayım, yarın sabahta burada olacağım. Görevimiz olsun olmasın biz parti mutfağından geliyoruz. Biz bu basamakları tırmana tırmana geldik. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönülden bağlı insanlarız. Biz Malatya’ya gönülden bağlı insanlarız.

Ben, milletvekilimiz Veli Ağbaba il başkanıyken gençlik kolları başkanıydım, yöneticisiydim. Ben il başkanıyken de Barış Yıldız gençlik kolları başkanımdı, yöneticimdi. Bugün çok mutluyum, çok gururluyum çünkü emaneti sağlam ele bıraktığımdan eminim. İl başkanlığı koltuğu sıradan bir koltuk değil, Mustafa Kemal Atatürk’ü temsil eden koltuktur. Barış başkan çok önemli bir koltuğu devralıyor. Genel başkanımız, liderimiz, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun temsilcisi olacak. O koltuk Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Karaoğlan Bülent Ecevit’in, hemşerimiz İsmet İnönü’nün koltuğudur.  İl Başkanlığı koltuğu Barış Yıldız’a emanettir, yolu açık olsun, yolumuz açık olsun."dedi.

İl Başkanlığı görevini resmen devralan Barış Yıldız da şunları söyledi:

"Değerli Ağabeyim, bugüne kadar gençlik kolları başkanı, Parti Okulu eğitmeni partimizin birçok etkinliğinin, toplantısının, mitinginin organizasyonunda, iki dönemdir il eğitim sekreteri olarak 10 yılı aşkın bir süredir birlikte çalışmaktan şeref duyduğum, çok şey öğrendiğim değerli başkanım Enver Kiraz’a hem bu konuşması hem de partimize olan emeği için teşekkür ediyorum yürekten selamlıyorum.

Partimizde gençlik kolları başkanlığı yapmış, il yöneticiliği yapmış yıllarca partisine emek verdikten sonra il başkanı olmuş partimizin neferi Enver Kiraz bugün görevi;

Partimizde gençlik kolları başkanlığı yapmış, il yöneticiliği yapmış, 20 yaşından beri 17 yıldır partimizde görev almış bu partinin neferi Barış Yıldız kardeşine, yol arkadaşına devir ediyor.

Bu açıdan bu devir teslim sadece Malatya için değil tüm Türkiye’de partimize emek verenlerin önemsediği ve alkışladığı bir devir teslimdir.

Sizlere seslenirken sadece partililerim diye seslenmek istemiyorum. Katılanları ve bugün aramızda bu binaya ilk defa gelenleri, Malatya’nın tüm renklerini her kesimden dostlarımı görüyorum. Hepiniz şeref verdiniz hoş geldiniz.

Biliniz ki bu toplantının değerini sizlerin burada olmasının kıymetini ve değerini bilerek siyaset yapacak ve tüm Malatya’yı kucaklayacağız.

Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2000’li yılların başında Veli Ağbaba’nın il başkanı, Enver Kiraz’ın gençlik kolları başkanı olduğu dönemde mahallemde parti aracında anons yaparak katıldım.

• Ardından Sivas’ta üniversite okurken Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında İl Başkanı oldum.

• Gençlik kollarımızda genel başkan yardımcısı oldum.

• 2011 yılında üniversite eğitimim bitmesi ile yeniden Malatya’ya geldim ve aynı yıl yüksek lisans eğitimime başladım. 2012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Malatya İl Başkanı oldum ve bu görevi gençlik kollarında bulunma yaşı 30 yaşına gelinceye kadar sürdürdüm ve 2016 yılında görevi arkadaşlarıma devrettim, ama o gündür bu gündür gençlik kollarında olan kardeşlerimin her zaman yanlarında oldum.

Ardından yapılan il kongreleri ile iki dönem partimizin il yöneticisi ve kurultay delegeliğini yaptım.

Gençlik kolları genel başkan yardımcısı olarak 30dan fazla ilde çalışma yaptım.

Kurulduğu 2012 yılında ilk eğitmenlerinden olduğum Parti Okulumuzda hem Malatya’da hem de birçok şehirde eğitim verdim.

Son olarak Genel Başkanımızın emri ile Kılıçdaroğlu Gönüllüleri doğu koordinatörü olarak 15 ilde çalışmalar yaptım.

Tüm bu görevlerden edindiğim tecrübe ile bugün Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı oluyorum.

Bu görevin, sorumluluğun bilincinde ne yapacağını çok iyi bilen kendinden emin yüreğini ortaya koyacak bir il başkanı olacağımdan şüpheniz olmasın.

Burada bulunanlar bu sesi mikrofonda duymaya alışkınlar. Burada bulunanlar partinin tüm etkinliklerinde 2011 yılından beri tüm seçim çalışmalarında beni görmeye alışkınlar. Benim emeğime tanıklar, ben onların yöneticilik yapan ağabeylerimin, ablalarımın, emeğine tanığım bugüne kadar emek verenlere özelikler il yönetiminde bulunanlara teşekkür ediyorum.

Kadın kollarımızın mücadelesine tanığım biliyorum ki onlar oğlu kardeşi gibi gördükleri benim il başkanı olmamın heyecanını benle birlikte yaşıyorlar sağ olsunlar.

Gençlik kollarında mücadeleyi birlikte verdiğim gençlik kolları, ağabeyleri il başkanı olduğu için en az benim kadar heyecanlılar var olsunlar.

Tüm ilçelerimizde başkanlarımız ve partimizin emektar isimleri kendileri il başkanı olmuş gibi heyecanlılar.

Tüm bunları biliyor ve büyük bir inançla emeklerini selamlıyorum.

Ve partimize gönül bağı olanlar seçmenlerimiz, partimize ilk defa oy verecekler bilsinler;

Herkesle kucaklaşmaya hazır, 
Partimizi herkesin partisi yapmakta iddialı,
Malatya’nın her derdine dertlenecek,

Hepimizin iktidarı için herkesle çalışacak, herkese çalışma fırsatı verecek bir başkan olacağım.

Kapı kapı gezecek heyecanı taşıyanlar ile öbek öbek örgütlü bir mücadele başlatacağız ve kazanacağız.

İlk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk iki büyük eserini bizlere emanet etmiştir. Bu emanetlerin birincisi Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir.  İki emaneti her daim savunacağız.

Bizler bu iki büyük eseri savunurken 2. Genel Başkanımız Mustafa İsmet İnönü’nün “Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır “ nasihati üzerine cesur olacağız.

3. Genel Başkanımız Mustafa Bülent Ecevit’in söylediği gibi “Hakkın ve halkın yanında olacağız.”

Önceki Dönem Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın bizlere seslendiği üzere “Aydınlık geleceğin sahibi ve gerçekleştirecek olanlarız Türkiye’nin yarını olacağız”

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi “Her CHPli cesur olmak zorundadır, tarih bizi yeniden göreve davet ediyor”

Cumhuriyeti ve onun son kalesi Cumhuriyet Halk Partisi’ni büyük bir cesaretle savunacak,

Bu süreçte her daim hakkın ve halkın yanında olacak, aydınlık bir geleceği gerçekleştirecek ve sahiplenecek olan bizleriz ve tarihin bizleri yeniden göreve çağırdığının farkındayız.

100 yıl önce Kuva-yi Milliye ruhunda birleşen Anadolu’nun tüm evlatları bugün millet olarak yeniden bir ittifak kurmuştur. 100 yıl öncenin ruhu yeniden Cumhuriyet için yeniden dirilmiştir ve ruhu taşıyanlar buradadır.

Taşıdığımız bu ruh ile 100. yılında Cumhuriyetimizi ayağa kaldıracak demokrasi ile taçlandıracağız."

 

Bakmadan Geçme