Katipoğlu bu madalyayı hak etmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Şubat depremlerinde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı takdim edildi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu'na da verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 6 Şubat depremlerinde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı takdim edildi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’na da verildi. 

6 Şubat depremlerinde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerimize Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı takdim töreni Beştepe Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapıldı. Törende deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218'i Türk, 116'sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’na Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay takdim etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da, “Bugün Cumhurbaşkanlığında çok önemli ve gurur verici bir gün yaşadım, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası’nı şahsım ve Malatya İtfaiye Teşkilatım adına almış bulundum. İnşallah mesai arkadaşlarımda bu gururu Malatya’daki törende yaşayacak ve hepsi nişanlarını alacak. Bu şehir için sadece elini değil vücudunu da taşın altına koyan tüm fedâkarlara teşekkürlerimle… Tekrar geçmiş olsun, Malatya’m.” ifadelerini kaydetti.

Kaynak malatyayenises

Bakmadan Geçme