'Malatya Beşten Büyüktür' Diyerek AK Parti'den İstifa Etti

Malatya Tarım Platformu Başkanı İnsan Akın, AK Parti’den istifa ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya beşten büyüktür’ dediği gibi, bizlerde Malatya ve Yazıhan’daki bazı odak ve guruplara karşı ‘Malatya’mız beşten büyüktür’ diyor, yapılan haksızlık ve yanlışları eleştiriyor, AK Partideki aday adaylığımızı geri çekiyoruz” dedi.

-“Yerelde dönen entrikalar, ahbap çavuş ilişkileri ve manevi şahsi ilişkileri onları bağlar” 

İhsan Akın yaptığı basın açıklamasında, “Bizler çok şükür bugüne kadar tarlada, yaylada ve ahırda toprağa bulaştık ama siyasi ve politik hiçbir çamura, yalana ve dolana bulaşmadık, bundan sonrada asla bulaşmayız. Özellikle son zamanlarda yerelde dönen entrikalar, ahbap çavuş ilişkileri ve manevi şahsi ilişkileri onları bağlar, bizi bağlamaz, biz çıktığımız hizmetkârlık yolunda Yazıhan’ımız için Milletimizin istediği doğrultuda durmadan yolumuza devam edeceğiz inşallah.” dedi.

-“Adaylar ‘Benim adamım olsun’ zihniyetiyle belirlendi”

Akın şunları söyledi, “Biz 22 Kasım 2023 tarihinde Ak Parti Yazıhan ilçe Belediye Başkan aday adaylığı dosyamızı ilçe başkanlığına verdik, çok güzel çalışmalar yaptık.  Milletimizin çok yoğun desteği ve teveccühünü kazanmamıza rağmen, geldiğimiz noktada adayların kapalı kapılar arkasından ‘Benim adamım olsun’ zihniyetiyle belirlenmesi ve sahada olanların dikkate alınmaması çoğu aday adaylarını ve bizleri üzmüştür. Bu anlamda Yazıhan ilçemize aylar önce hizmet yolunda verdiğimiz temiz ve şeffaf dosyamızı çekiyor ve partiden istifa ediyoruz.”

-“ Malatya ve Yazıhan’daki bazı odak ve guruplara karşı ‘Malatya’mız beşten büyüktür’ diyoruz”

Akın sözlerini şöyle tamamladı, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dünya beşten büyüktür’ dediği gibi, bizlerde Malatya ve Yazıhan’daki bazı odak ve guruplara karşı ‘Malatya’mız beşten büyüktür’ diyor, yapılan haksızlık ve yanlışları eleştiriyor, AK Partideki aday adaylığımızı geri çekiyor, bundan sonra da Yazıhan ve Yazıhanlılarımıza hizmet sevdamız artarak devam edecektir.”

İhsan Akın’ın yakın zamanda yeni bir açıklama yapması bekleniyor. 

Bakmadan Geçme