• Haberler
  • Ekonomi
  • Malatya'da ticaret ayağa kaldırılmadan hiçbir siyasetçiye rahat yüzü yoktur

Malatya'da ticaret ayağa kaldırılmadan hiçbir siyasetçiye rahat yüzü yoktur

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 'Malatya'da ticaret ayağa kaldırılmadan, depremin yaraları sarılmadan hiçbir siyasetçiye rahat yüzü yoktur.' dedi.

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’da ticaret ayağa kaldırılmadan, depremin yaraları sarılmadan hiçbir siyasetçiye rahat yüzü yoktur.” dedi.

-“Malatya’da ana gündem deprem olmalı, ikincisi ihanettir”

Başkan Keskin, “Herkes gündemini sadece ve sadece Malatya’ya ve depreme odaklamalı. Malatya’da insanlar çadırda kalırken, insanlar konteynerler de kalırken, aynı anda evini, işini, sermayesini, ticaretini kaybetmiş olan binlerce insan varken, şehrini kaybetmiş yüzbinlerce Malatyalı varken, depremin dışında ikinci bir gündem Malatyalılara ihanettir. Malatya’da ticaret ayağa kaldırılmadan, depremin yaraları sarılmadan hiçbir siyasetçiye rahat yüzü yoktur. Malatya eski günlerine getirilmeden hiçbir siyasetçiye rahat yüzü yoktur. Bütün siyasi partiler, bütün adaylar; Malatya’nın yarını için çözüm önerilerini, projelerini ortaya koysunlar. Bugün, tarihinin en büyük yıkımını yaşayan Malatya’da siyasi partilerin ve adaylarının söyleyecek sözü, yapacağı proje bir yok mu?” şeklinde konuştu.

-“Sorunları çözmeyenlerin bir daha kapınıza ve sokağınıza gelmemesini söyleyin”

Keskin şunları söyledi, “Tüm esnaf ve sanatkarlarımıza çağrıda bulunuyorum; gelen her siyasetçiye kapınızı açın, çay ısmarlayın, ama taleplerinizi, sorunlarınızı ve sıkıntılarınızı da anlatın. Verdiği sözü yerine getirmeyenlerin, sorunlarınızı çözemeyenlerin, taleplerinizi takip etmeyenlerin de bir daha kapınıza gelmemesini, sokağınızda geçmemesini de sözlerinize ekleyin. Siz bu tavrınızı ortaya koyun, bakalım o zaman kaç tanesi memlekette rahat gezebilecek?  Bir bütün halinde sorunlarımıza, taleplerimize ve Malatya’mıza sahip çıkarsak sonuç alırız. Hep birlikte, saha da Malatya için mücadele edelim. Dışarıdan sosyal medya mesajları vermekle sonuç alamayız.”

Bakmadan Geçme