Tamer Mostur

Mobilyada 2011 trendleri

Tamer Mostur

 

              Mobilya modelleri konusunda gerçek anlamda değişimin olacağı bir yıla girmek üzereyiz. Mobilya modellerinden oturma grupları ve yatak odası takımlarının kırmızı siyah ve beyaz renklerinin ağırlıkta olacağı bir yıl bizi bekliyor.

2011 yılına girmeye hazırlandığımız şu dönemde klasik salon takımların yerini daha modern bir dekorasyon anlayışına ve daha estetik modellere bırakmaktadır. Odamda sade bir dekorasyon istiyorum ama sadeliğin yanında enerjikte bir ortam oluşsun diyenlerdenseniz O zaman siyah ve beyaz renklerinin yanında sarı ve sarı tonlarını kullanabilirsiniz. Limon yeşili ve sarı tonları size huzurlu bir ortam hissi verecektir. Ayrıca bej ve krem renklerin hâkim olacağı salon takımları, keskin hatları, geniş ve büyük yastıkları ile evinizi daha geniş gösterecek ve evinize ayrı değerler katacaktır. Fakat 2011 yılında beyaz ve gri renkler ışığı yansıttığından dolayı tercih edilecekler, salonlarında daha aydınlık bir hava yakalayacaklardır.

Tabi bütün iş renklerde bitmiyor. Renkleri tamamlayıcı olarak bazı dekoratif ürünler de kullanabilirsiniz. Şuan moda olan koltuk takımları üzerinde bulunan büyük büyük yastıklar, vazolar, odanıza bahar gelmiş hissini verebilecek çeşit çeşit çiçekler. Bütün bunlar da odanızda sade ve enerjik bir ortam yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Misafir odalarında oluşan televizyon hâkimiyeti mobilya imalatçılarını compact tv sehpaları ve duvar üniteleri üretimine yöneltmiştir. Tasarımcıların çok fonksiyonlu her türlü ihtiyaca cevap verebilecek modelleri AR-GE lerden geçirip imalat aşamalarına geldiği ve yılın ikinci çeyreğinde bu ürünlerdeki çeşitlilik artacak beyaz ve lake boyalı ürünler daha çok teveccüh görecektir.

Bütün bunları yapmak için çok fazla bir bedel ödemenize de gerek kalmayacaktır. Çok para harcamadan sade aksesuarlar sayesinde evinizi huzurlu bir ortam haline getirebilirsiniz.

2011 mobilya modelleri çeşitleri, renkleri ile 2011 dekorasyon modasında sade renklerin ağırlıkta olduğu bir sene olacaksa da bu sadeliği ileri seviyede bir şıklığa bırakacaktır.

Keyifli alışverişler..

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları